Konstrukcje
Stalowe i
Aluminiowe


Konstrukcje kadłubów i nadbudówek z aluminium były od samego początku powstania P.U. JABO traktowane jako „core business” i stanowiły największą część produkcji. Bazując na tym wieloletnim doświadczeniu realizujemy kadłuby aluminiowe jachtów, łodzi motorowych, promów, katamaranów i wielu innych jednostek pływających. Budowane przez stocznię JABO nadbudówki aluminiowe wykonane na najwyższym poziomie bardzo często znajdują zastosowanie nie tylko przy konstrukcjach kadłubów aluminiowych jachtów i mega jachtów. Poprzez wykorzystanie łączników trójwarstwowych typu Triclad i Triplat montowane są także, w przeróżnych jednostkach stalowych, obniżając przez to ich ciężar całkowity.


Kadłuby i nadbudówki stalowe
oraz aluminiowe

Wykonujemy kadłuby i nadbudówki stalowe jednostek wszelakiego przeznaczenia. Stocznia JABO jako jedna z nielicznych wyspecjalizowała się w konstrukcjach z bardzo cienkiej stali dochodzącej nawet do 2mm, dzięki czemu wpływa to „in plus” na wagę i osiągi budowanych jednostek.

Wykonywane przez nas kadłuby i nadbudówki wyposażane są całkowicie lub częściowo, w zależności od indywidualnych ustaleń zawartych w kontrakcie z armatorem.

Maszty, boje
i pławy morskie

Konstrukcje pław i boi morskich oraz masztów z aluminium oraz stali od samego początku działalności firmy, tak jak w przypadku kadłubów i nadbudówek, najczęściej wykonywanymi elementami.

W czasie naszej działalności wykonaliśmy maszty na jachty powstające zarówno w naszej stoczni jachtowej, jak i dla zleceniodawców zewnętrznych.