Historia


Przedsiębiorstwo Usługowe JABO to stocznia jachtowa założona w Gdańsku w 1994 roku. Od początku działalności kierujemy się maksymą „Nasza jakość tworzy Wasz komfort”.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu w przemyśle stoczniowym właściciela – Jana Wierzchowskiego, wykonujemy, montujemy oraz remontujemy:


  • konstrukcje aluminiowe kadłubów, nadbudówek i masztów,
  • promy pasażerskie,
  • konstrukcje stalowe kadłubów,
  • jachty żaglowe i motorowe,
  • okucia jachtowe, relingi oraz inne elementy ze stali nierdzewnej, katamarany,
  • aluminiowo-stalowe konstrukcje boi oraz innych jednostek pływających

Wychodząc naprzeciw wymaganiom Klientów stocznia jachtowa JABO cały czas rozwija się i stawia przed sobą coraz to większe i poważniejsze zadania. Aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom rynku w 2006 roku zakupiliśmy nowe tereny produkcyjne na potrzeby stoczni jachtowej. Inwestycje w nowoczesne zaplecze techniczne i infrastrukturę hal produkcyjnych pozwoliło nam na zwiększenie możliwości produkcyjnych i podwyższenie, już i tak będących na wysokim poziomie, świadczonych usług.
Usytuowanie nowej siedziby tuż nad lewym brzegiem ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej zapewnia nam bezpośredni dostęp do kanałów portowych i Morza Bałtyckiego. Daje to korzystny wpływ na proces logistyczny nowo wybudowanych jednostek do odbiorcy finalnego, a co za tym idzie obniża koszty tych procesów, które to w głównej mierze leżą po stronie armatora.
Na przestrzeni ostatnich kilku dekad Gdańsk był potentatem w przemyśle stoczniowym. Stocznia jachtowa JABO korzystając z tej kilkudziesięcioletniej tradycji i nieograniczonego dostępu do wykwalifikowanej siły roboczej, stworzyła wysoko wykwalifikowany zespół. Załoga składająca się z najlepszych specjalistów jest nieocenioną wartością przy najbardziej skomplikowanych procesach produkcyjnych. Ma to również wymierny wpływ na jakość świadczonych usług i wytwarzanych produktów.